Balinarska Zveza Slovenije
05.julij 2020ob 17:26 *
Dobrodošli, gost. Prosim, prijavite se ali registrirajte.

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seje.
Novice:

Domov   Pomoč Išči Koledar Prijava Registracija  
Strani: 1 ... 4 5 [6] 7
  Natisni  
avtor Tema: Razno  (Prebrano 37179 krat)
Branko
veteran
Objave: 1041

Ogled Profila Email
« Odgovori #75 dne:: 08.maj 2016ob 09:11 »

Ta žalostna vest me je močno presenetila, saj sva pred dobrim tednom še govorila po telefonu. Družini izrekam iskreno sožalje tako v svojem imenu kot tudi v imenu sodnikov in BŠD Dragomer, kamor si rad prihajal.

Počivaj v miru!

Branko
Prijavljen
Frenk
član
**
Objave: 51

Ogled Profila Email
« Odgovori #76 dne:: 26.junij 2016ob 11:55 »

Prosim za ustrezno pojasnilo:
Prvenstvena tekma, igra – natančno zbijanje. Prva pozicija. Sodnik da znak, igralec vrže kroglo in zgreši. V času, ko se igralec vrača, nasprotnik vrže kroglo in zgreši. Sodnik s piščalko najavi prezgoden – nepravilen met in odredi ponovitev meta. Igralec v ponovljenem metu zadene. Ob koncu igre ta zadetek pomeni zmago. Mislim, da bi moralo biti drugače, saj je bil met torej nepravilen in je ponovitev v škodo nasprotnika.
To se je zgodilo na domači tekmi domači ekipi, sodnik domačin…..
Prijavljen
Matevž
balinarski navdušenec
Objave: 158

Ogled Profila Email
« Odgovori #77 dne:: 26.junij 2016ob 17:02 »

35. člen MTP: Pravilo prednosti
Vsi nepravilni lučaji so prepušščeni odločitvi
nasprotnika. Slednji lahko:
a. v celoti sprejme novonastalo situacijo z
možžnostjo razveljavitve nepravilno igrane krogle.
b. zahteva vzpostavitev stanja pred nepravilnim
lučajem z obvezno razveljavitvijo nepravilne krogle.

LUČAJ - označuje tako met krogle
pri bližžanju kot pri zbijanju.
Prijavljen
Jožko Petrič
ekspert
Objave: 884

Ogled Profila
« Odgovori #78 dne:: 26.junij 2016ob 20:32 »

Pri tehničnih disciplinah o pravilnosti odloča sodnik in ne sprašuje nasprotnika za mnenje o pravilnosti - odločitvi.

lp
« Zadnje urejanje: 27.junij 2016ob 07:01 od Jožko Petrič » Prijavljen
Frenk
član
**

Ogled Profila Email
« Odgovori #79 dne:: 26.junij 2016ob 20:52 »

Ma daj no Jožko, pa ne tako, da oškoduješ igralca.
Prijavljen
XXXX
član
**
Objave: 62

Ogled Profila Email
« Odgovori #80 dne:: 27.junij 2016ob 07:48 »

Na članski tekmi  bi pljuvali na sodnika, če ne bi dosodil ponovnega meta. A ne veljajo ista pravila za vse kategorije ?
Prijavljen
Sodnik
balinarski navdušenec
Objave: 239

Ogled Profila Email
« Odgovori #81 dne:: 27.junij 2016ob 08:16 »

To je disciplinski prekršek, ki ga sodnik obravnava po svoji presoji. Dati možnost za popravek igralcu, ki je naredil prekršek pomeni oškodovati nasprotnika, kateri je svoj met izvedel pravilno po pisku (znaku) sodnika. Sam bi v tem primeru naredil naslednje:
- ker predmet ni bil zadet bi met priznal za veljaven igralcu pa dal opomin (beli karton). Vedno je pri tem potrebno upoštevati namero (nestrpnost, ali je mogoče igralec menil da je dobil znak za svoj met, kajti nekaterih piščalk se ne sliši dobro, ali pa je to bilo narejeno iz objestnosti). v vsakem primeru je odločitev sodnika merodajna vendar je šri opisanem dogodku, po moji presoji bila najslabša.

Lep pozdrav!
Prijavljen
Jožko Petrič
ekspert
Objave: 884

Ogled Profila
« Odgovori #82 dne:: 27.junij 2016ob 08:24 »

Darja malo sem preveril, najbrž se je to zgodilo na tekmi  U14 v Sežani, na teh tekmah se po navodilih, ko je bil predsednik g. Taškar sodilo vzgojno z opozorili in se ni takoj sankcioniralo napak, sedaj pa navodil ni in se tudi sodi različno, jaz osebno bi pristopil do igralca/ke in ji razložil nepravilnost, ne moremo pa vse slabo naložit sodnikom, če bi igralcu/ki to kdo razložil, te napake ne bi storil/a. Upam, da ima sodnik isti kriterij in bi ob isti napaki ponovil met tudi gostujoči ekipi.
Kar se pa tiče pljuvanja v članski kategoriji, pljuvajo vedno eni in isti, kar še ne pomeni, da so sodniki tisti, ki so krivi za pljuvanje. Zanima pa me kateri sodnik, bi najprej zapiskal in razveljavil met, potem dovolil ponovitev meta.

Lp
Prijavljen
XXXX
član
**
Objave: 62

Ogled Profila Email
« Odgovori #83 dne:: 27.junij 2016ob 08:37 »

Da ne bo nesporazumov in brezpotrebnih debat. Dogajalo se je na tekmi U-14 v Idriji 26.6.2016 med ekipama  Kolektor in Košana. Natančno zbijanje, sodnik zapiska pred vsakim metom in tako da igralcu znak, da lahko meče. Gostujoči igralec vrže kroglo pred piskom, ko se domači igralec še ni umaknil iz polja. Sodnik zapiska prekršek in zahteva ponovitev meta. To je to. Če je pa bilo drugače me bo pa Frenk popravil.
Prijavljen
Frenk
član
**

Ogled Profila Email
« Odgovori #84 dne:: 27.junij 2016ob 11:44 »

Mislim, da sploh ni pomembno, katera tekma in kateri igralec… Zaporedje je bilo naslednje:
-   Prva pozicija natančnega zbijanja
-   Igralec po znaku sodnika zbija in zgreši, odide na sosednjo stezo in se prične vračati
-   Drug igralec pred znakom – piskom sodnika  vrže kroglo in zgreši
-   Ker se je prvi igralec v času meta še gibal (vračal po izmetu krogle k stojalom po sosednji stezi), je sodnik takoj prekinil nadalnje izvajanje in zahteval ponovitev meta, vendar samo za igralca, ki je metal drugi pred znakom in s tem storil prekršek
-   V ponovljenem poskusu je drugi igralec zadel kroglo.
-   Končni rezultat natančnega zbijanja je bil 0 : 1 …. Pošteno?
-   Končni rezultat tekme je bil 8:6 za ekipo, za katero je zbijal deček, o katerem govorimo, sicer bi bil rezultat 7 : 7…… Pošteno?

Prijavljen
Edvard Grmek
pridruženi član
*
Objave: 23

Ogled Profila Email
« Odgovori #85 dne:: 27.junij 2016ob 13:41 »

Mene pa zanima samo zakaj nihče več ne objavlja rezultatov odigranih tekem v ligi dečkov in mladincev?

Lp Edo
Prijavljen
Simon Maljevac
veteran
Objave: 1036

Ogled Profila
« Odgovori #86 dne:: 27.december 2016ob 15:00 »

DANES se je v balinarski dvorani Rešta v Pivki, odvijal mednarodni turnir povabljenih dvojic.
Zahvaljujemo se vsem, kateri so se vabilu odzvali. Še posebej smo ponosni, da so se na vabilo odzvala zveneča imena slovenskega in svetovnega balinanja, kot so D. Janžič, D. Tonejc, J. Kosirnik... hvala
KONČNI VRSTNI RED
1. MIZGUR VILJAM (Oro met Pivka) in KOREN DEJAN ( Canova)
2. ALTO (ITA) in DANELUZZI (ITA)
3. JAGODNIK MARKO in MARTIN ZDAUC (oba Ilirska Bistrica)
4. ŠTUNF DRAGO (Oro met Pivka ) in UJČIČ ZVONE (HRV)
Prijavljen
Zarjan
balinarski navdušenec
Objave: 132

Ogled Profila Email
« Odgovori #87 dne:: 30.december 2016ob 11:34 »

Pozdravljeni,
vsem mojim prijateljem in kolegom, ki smo bili tako ali drugače povezani z balinarskim športom in smo bili na tem področju dejavni, sporočam, da se iz tega športa umikam, to pomeni, da nepreklicno odstopam od vseh funkcij. Te so: član komisije za delo z mladimi pri BZS, predsednik komisije za delo z mladimi v OBZ Nova Gorica, tajnik kluba BK Goriška Brda v katerem sem bil tudi odgovoren za delo z mladimi. Razlogi, ki so me do tega privedli so osebne narave. S tega mesta bi se želel zahvaliti vsem  s katerimi sem korektno in konstruktivno sodeloval, prav tako se tudi želim opravičiti vsem za morebitne storjene napake. Vsem želim še veliko uspehov na področju tega športa, v novem letu 2017 pa veliko zdravja, osebne sreče in veselja.

Lep pozdrav, Zarjan  
« Zadnje urejanje: 30.december 2016ob 18:00 od Zarjan » Prijavljen
11111
poslanec
Objave: 326

Ogled Profila
« Odgovori #88 dne:: 30.december 2016ob 21:02 »

Zarjan,
V letu ,ki se izteka, je iz "osebnih" razlogov izstopilo iz različnih funkcij v balinanju kar nekaj odličnih fantov in mož, mojih in naših prijateljev.
Vseh je škoda. Tudi tebe Zarjan. O vzrokih za osebne izstope naj se pozabavajo drugi. Jaz sem te vseskozi imel za prijatelja. Tako je bilo prej ko si imel funkcije in tako bo tudi sedaj ko si brez njih.
Srečno kjerkoli že boš in kar koli boš počel.
« Zadnje urejanje: 30.december 2016ob 21:05 od 11111 » Prijavljen
Sodnik
balinarski navdušenec
Objave: 239

Ogled Profila Email
« Odgovori #89 dne:: 22.avgust 2018ob 20:59 »

Spoštovani balinarji, balinarski sodniki in ljubitelji balinanja,
dne 22.8.2018 smo imeli občni zbor sodniške organizacije LOBZ-a  na katerem smo 'upokojeni' sodniki prejeli plakete v zahvalo za dolgoletno sodelovanje. To je zelo lepa gesta, katero pa sem kot državni sodnik po 30 letih sojenja državnih tekem pričakoval od krovne organizacije BZS. Kar nekaj let sem se tudi udeleževal podelitev diplom, nekateri so prejeli tudi zlate piščalke, ob zaključku sojenje državnih lig. Zakaj je ta praksa ukinjena vedo samo 'ta' glavni v BZS. Osebno pa mi ni všeč, da nekateri od dobitnikov teh priznanj še vedno sodijo državne lige in prvenstva, čeprav je bilo rečeno, da  bodo deligirani samo v skrajnih primerih!
Prijavljen
Strani: 1 ... 4 5 [6] 7
  Natisni  

Pojdi na: