Balinarska Zveza Slovenije
26.maj 2020ob 14:48 *
Dobrodošli, gost. Prosim, prijavite se ali registrirajte.

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seje.
Novice:

Domov   Pomoč Išči Koledar Prijava Registracija  
Strani: 1 [2] 3
  Natisni  
avtor Tema: Državna prvenstva 2012  (Prebrano 13135 krat)
Boštjan
urednik
ekspert
Objave: 695

Ogled Profila WWW Email
« Odgovori #15 dne:: 16.avgust 2012ob 08:54 »

Državno prvenstvo 2012 - mladinci - krog - polfinale

Medtem ko bo zahodna skupina polfinalni del odigrala po koledarju BZS, bo vzhodna skupina polfinalni del odigrala v sredo 22.08.2012. Takrat bosta objavljena tudi oba grafikona z udeležnci in rezultati. V kolikor mi bo uspelo dobiti rezultate zahodne skupine že v soboto, bodo le-ti objavljeni toliko prej.
Prijavljen

Kdor dela, ta tudi greši ...
BZS
veteran
Objave: 2402

Ogled Profila WWW Email
« Odgovori #16 dne:: 16.avgust 2012ob 18:49 »

DP MLADINCI IGRA V KROG - POLFINALE
KORTE - SOBOTA, 18.08.2012 OB 9.00 URI
Vodja - sodnik: TAŠKAR Zdravko

1.SKUPINA

KORENJAK/G.BRDA - POVH/SKALA
BOŽIČ/KORTE - BEZJAK/G.BRDA

2.SKUPINA

HUJIČ/KORTE - ŽERJAL/PLISKOVICA
ŠTOK/SKALA - KURINČIČ/G.BRDA
« Zadnje urejanje: 16.avgust 2012ob 23:31 od Boštjan » Prijavljen

BZS
BZS
veteran

Ogled Profila WWW Email
« Odgovori #17 dne:: 18.avgust 2012ob 20:11 »

DP mladinci - igra v krog - zahod - polfinale
Korte, 18.08.2012

UVRŠČENI V FINALE - 25.08.2012 V KRANJU/PLANINA

(5) POVH Matija/SKALA
(6) BEZJAK Matic/GORIŠKA BRDA
(7) ŠTOK Matic/SKALA
(8 ŽERJAL Nejc/PLISKOVICA

Polfinale DP mladinci - igra v krog - vzhod, bo na sporedu predvidoma v sredo, 22.avgusta v Tržiču.

FINALE bo na sporedu v nedeljo 26.08. ob 9.00 uri v Kranju (BK Planina)

« Zadnje urejanje: 18.avgust 2012ob 22:34 od BZS » Prijavljen

BZS
Simon Maljevac
veteran
Objave: 1021

Ogled Profila
« Odgovori #18 dne:: 23.avgust 2012ob 11:13 »

Pozdravljeni - tole zadevo nisem jaz napisal. Dobil sem samo prošnjo, če bi jo lahko objavil v imenu prizadetih balinarjev iz strani BK Zabiče in BK Postojna. Odgovorne prosijo za pojasnilo dogodka in ustrezno ukrepanje proti odgovornim.

ŠKANDALOZEN DOGODEK V MLADINSKEM BALINANJU

Na kvalifikacijski tekmi skupine Zahod za DP v krogu, na kateri tekmovalci OBZ Postojna, Jan Zakrajšek in  Timi Ličan  (oba reprezentanta) nista smela nastopati, kljub uradni prijavi po medobčinskih kvalifikacijah, ki so bile 15. 8. 2012. 
Ker g. Lapanja ni uspel uvrstiti tekmovalcev na seznam nastopajočih (dne 16. 8. 2012 je odpotoval v Tivat) je bilo dogovorjeno z g. Rupnikom (predsednik komisije za delo z mladino), da g. Taškar pred pričetkom tekmovanja spremeni sistem in vključi tekmovalca OBZ Postojna v tekmovanje. G. Taškar je bil s tem seznanjen v petek 17. 8. s strani g. Rupnika.
Na dan tekmovanja 18.8. g. Taškar kot vodja tekmovanja ni upošteval navodila g. Rupnika, kljub protestom tekmovalcev in staršev OBZ Postojna, ampak je na proteste odgovoril z grožnjo s Policijo. G. Rupnik ga je opozoril ter mu ukazal naj spremni sistem tudi neposredno pred tekmovanjem vendar je nasvet ignoriral. Tekmovalci OBZ Postojna tako nimajo več možnosti se kvalificirati na DP v krogu za mladince 2012.
Naj pojasnimo, da v četrtek in petek (16. in 17. Cool niti eden vodilni član BZS-ja ni bil dosegljiv, da bi stvari uredil.
Kot kaže nekateri posamezniki jemljejo stvari v svoje roke ter na račun otrok, ki so pri tem še najmanj krivi kuhajo stare zamere, iščejo konflikte, ne izvršujejo ukazov nadrejenih, so užaljeni če jih kdo okrca (grozijo s tožbami)... Upam, da bodo vodilni na BZS to prebrali – ukrepali, se končno nekatere stvari dogovorili in postavili prave ljudi na določena mesta (strokovnjake - ki hočejo delati).
Zahvala vsem vpletenim, ki so pri tem cirkusu sodelovali in hoteli pomagati, da bi kvalifikacije na Zahodu izpeljali pravilno in korektno.
Smo pa zelo razočarani nad posamezniki (g. Taškar), ki s svojo trmo in miselnostjo starimi zamerami dela več škode kot koristi mladim balinarjem. 
Prijavljen
Branko
veteran
Objave: 1041

Ogled Profila Email
« Odgovori #19 dne:: 23.avgust 2012ob 15:42 »

Neznani avtor je napisal "ŠKANDALOZNO" s strani vodje tekmovanja na državnem prvenstvu mladincev v IGRI V KROG.
O državnem prvenstvu in grafikonu me je seznanil g. Rupnik že dan poprej. Govorila sva vsaj štirikrat po telefonu. Povedal mi je, da bo g. Zdravko Taškar - vodja tekmovanja vodil tekmovanje po grafikonu, ki ga je prejel od tekmovalne komisije. Povedal sem mu, da je to stvar vodje tekmovanja.
Sedaj pa k bistvu: G. Zdravko Taškar je vodil tekmovanje po vseh veljavnih normativnih aktih BZS. Zato lahko s strani Balinarske zveze Slovenije zasluži vse pohvale. Prvi mu jo izrekam v imenu sodniške komisije in v svojem imenu, kot članu sodniške organizacije. Vsi tisti, ki so izvajali pritiske na vodjo tekmovanja in tudi predvsem vsi tisti iz ozadja, pa že v samem članku kažejo znake nepravilnosti. Napisali ste, da ste izvedli območno tekmovanje 15. 8., čeprav bi morali vedeti, da je bil zadnji rok za prijavo na državno prvenstvo 11. 8. V ostale neumnosti v članku (stare zamere, trma ...) se ne bom spuščal. Pomembno je, da je g. Zdravko Taškar svoje delo opravil pravilno in v skladu z vsemi normativnimi akti.

Sedaj pa še nekaj v bran klubom in OBZ-jem:
Prepričan sem, da v marsikaterem klubu ne vedo, kdaj je zadnji rok za prijave na državno prvenstvo. ZAKAJ?, ZATO KER NIMAJO KJE PREBRATI!!! Koledarja tekmovanj za leto 2012 klubi niso prejeli, Pravil o tekmovanjih ni na spletni strani itd. V prejšnjih letih je obstajalo poglavje v koledarju, kjer je bil zapisan zadnji rok za prijavo na državno prvenstvo.
Zaključna misel:

Ne napadajte tistih, ki delajo po pravilih in še želijo delati v dobro balinanja, napadajte tiste, ki želijo svoje zlobne ideje spraviti v BZS na različne načine in pri tem ne izbirajo sredstev - celo podpišejo se ne.

lp Branko
Prijavljen
Danijel Milavec
balinarski navdušenec
Objave: 186

Ogled Profila Email
« Odgovori #20 dne:: 23.avgust 2012ob 17:11 »

Da ne boste govorili, da je kdo v ozadju, se oglašam takoj ko sem prebral ta pojasnila vodje sodniške komisije,
ker trenutno za menoj v stanovanju ni nikogar razen sina, kateri v soboto ni smel igrati na državnem prvenstvu,
čeprav se je tja regularno kvalificiral.

Pa še nekaj pojasnil z moje strani. Dejansko smo speljali območno prvenstvo mladincev v igri v krog šele 15.8.2012
v Ilirski Bistrici, na dan državnega praznika, ker ga prej pač nismo mogli zaradi časa počitnic in drugih odsotnosti
oziroma okoliščin, tako kot se je to sedaj podobno zgodilo z istim državnim prvenstvom na vzhodu. Takoj po tem
območnem tekmovanju, ki je bilo kar se gledalcev tiče mnogo bolj obiskano kot recimo polfinalno v Kortah, smo
javili preko e-maila vodji tekmovalne komisije, kdo od mladincev se je uvrstil na državno prvenstvo, vendar očitno
tega ni imel kdo prebrati, saj je bil razpored narejen že dan prej.
Sedaj pa k bistvu problema, rok za prijavo na državno prvenstvo ni napisan nikjer kot ste že sami ugotovili in kolikor
sem se sam pozanimal pri več vodij ekip iz drugih OBZ, se je za taka tekmovanja vedno prijavljalo v terminih kot v
tem primeru ali pa še celo precej kasneje (ne vem kdaj bo ali je že dobila BZS prijavo uvrščenih na finalni del državnega
prvenstva v krogu, ki bo v nedeljo, iz vzhodnega dela, če pa naj bi imeli polfinalni del, tudi zaradi objektivnih razlogov
po mojih informacijah šele včeraj (kar je povsem identičen primer). Torej ali bo tudi v tem primeru prišlo do izbrisa
tekmovalcev, saj grafikona za vzhodni del še sedaj ni na spletni strani. Toliko o rokih.
Vodja tekmovanja na zahodnem delu polfinalnega državnega prvenstva v Kortah je bil mislim, da še v začetku
letošnjega leta predsednik komisije za mladino, ko se je sprejemal koledar tekmovanj, saj to tekmovanje kot vsi
ugotavljamo, časovno ni bilo najbolj posrečeno določeno (zato tudi toliko težav). Drugo kot mi je znano je takratni
predsednik komisije za mladino predlagal, da se participacija oziroma kvote po posameznih OBZ, pusti enako kot lansko
leto (2011), čeprav je bil jasno opozorjen, da se je število balinarjev v mladinskih kategorijah vsaj na zahodu zelo
povečalo, zato bi bilo mogoče potrebno te kvote tudi povečati (nekateri zelo dobri igralci se sploh ne uvrščajo na
državna prvenstva). In po tej participaciji bi moralo biti na polfinalni del državnega prvenstva mladincev v krogu na
zahodu uvrščenih 12 igralcev, tudi 2 iz OBZ Notranjska in 2 iz OBZ Postojna, katere pa je v tem primeru doletel
dobeseden izbris (kot pred leti v nekem drugem primeru). Torej zakaj je vodja tekmovalne komisije izdelal grafikon
s samo 8, čeprav je bila potrjena participacija z 12 igralci, lahko bi recimo v rubrike igralcev grafikona, ker ga je pač
izdelal dokaj zgodaj, napisal le OBZ Postojna-1, OBZ Postojna-2, OBZ Notranjska-2, itd.., in imena bi se pač dodala
naslednji dan (kako enostavno). Vodja tekmovanja se je torej resnično ravnal po pravilih, vendar v nasprotju s svojimi
predlogi, ki jih je sprejel, ko je bil še na neki drugi funkciji.
Sam sem na prizorišču skušal samo zaščititi igralca iz OBZ Postojna in doseči pravico, zato sem tudi čisto za kratek čas
preprečil pričetek samega tekmovanja, v smislu če naši ne smejo igrati, tudi ostali ne bodo, vendar sem se takoj umaknil,
saj sem človek kompromisov in sem ocenil, da ostali igralci, njihovi vodje, starši in organizator, ne morejo in ne smejo
biti talci potez togih birokratov. Vsa pohvala pa organizatorju, ki je našima tekmovalcema, kjer temu, da nista smela
tekmovati in sta lahko le nemo opazovala ostale omogočil sendvič in vodo (bilo je namreč neznosno vroče).

Sedaj pa naj v tem delu, ker vem da s tem še ne bo konca, dodam smo še to, svet je sestavljen oziroma se odvija
normalno le z nekimi kompromisi, ki se jih je tudi v podobnih primerih že sklepalo, vendar do tega z nekim "politkomisarskim"
obnašanjem kot je bilo v tem primeru zagotovo ne more priti.
Pri vsem tem pa so nastradali le igralci-mladinci, o katerih vsi tako zelo veliko govorimo. Kljub temu bom dodal še to, da
mi je sin po vračanju iz Kort (ne vem kdo mi bo povrnil potne stroške brezpotrebne poti ), kjer ni smel igrati na državnem
prvenstvu, čeprav se je tja regularno kvalificiral, dejal: "ata to se dogaja samo v balinanju", saj se ukvarja tudi z
drugimi športi. Upam, da se bo ta stavek koga prijel.

Resnično čisto na koncu pa vam sporočam, da nisem izvirni avtor prejšnjega prispevka, sem pa avtor tega in po potrebi
še kakšnega in se bom sedaj tudi podpisal.

Lep pozdrav
Herman Zakrajšek (z dovoljenjem uporabljam domeno Milavec Danijela).

Prijavljen
Simon Maljevac
veteran
Objave: 1021

Ogled Profila
« Odgovori #21 dne:: 24.avgust 2012ob 06:10 »

Sporočam, da je avto prispevka "ŠKANDALOZEN DOGODEK V MLADINSKEM BALINANJU" g. Ivan Ličan iz BK Zabiče.

Lep pozdrav

Prijavljen
Silvot
pridruženi član
*
Objave: 32

Ogled Profila
« Odgovori #22 dne:: 24.avgust 2012ob 07:51 »

Pozdravljeni!

Kako lepo je pljuvat vse povprek.
Mladinci posamezno, ni bilo prav, da je igral Povh iz Sežane, ker ga je sodnik na tekmovanju neupravičeno uvrstil - kriv je bil sodnik.
Krog Korte sodnik ni uvrstil igralcev na seznam - kriv sodnik.
Zakaj nikoli najprej ne pometemo pred svojim pragom, če je termin za prijavi bil 11.08.2012 je krivda samo na strani odgovornih v OBZ Postojna in ne na Taškarju ali Šrečotu. Res je da ni koledarja kot je že povedal Branko, ampak vsi smo bili obveščeni kdaj bo tekmovanje, tako da bi v OBZ lahko izvedli tekmovanje od aprila naprej in ne za izgovor imet počitnice.
Sedaj pa še vprašanje za Hermana: Prosim, če mi lahko poveš, kako bi ti izvedel tekmovanje, napiši sistem, kako med 8 vtakneš še dva, ker sploh ne veš kako so bili predhodno uvrščeni v OBZ, ker to delaš na balinišču, sedaj sta bila prizadeta dva, ki nista bila nič kriva, potem pa bi bilo prizadetih lahko osem. ki so bili še manj krivi. Po moje so najbolj neodgovorno ravnali tisti, ki so mladinca peljali na tekmovanje brez pravilne - pravočasne prijave in od Taškarja zahtevali nemogoče.
Res je tudi, da se to dogaja samo v BALINANJU, saj v drugih športih sploh ne pomislijo, da bi na tekmovanje prijavili igralce po preteku roka za prijavo ali bi jih samovolno kar peljali.
Res smo prava druščina, pravila naj se upošteva samo kadar nam paše drugače pa se dela prosto po Prešernu.
lp
Prijavljen
Jožko Petrič
ekspert
Objave: 868

Ogled Profila
« Odgovori #23 dne:: 24.avgust 2012ob 08:04 »

Opisal bi samo svoj primer: Sodil sem tekmovanje DP mladinci dvojice v Vipolžah, v petek ob 12 uri sem dobil seznam za igranje in potrdilo, da tekmovanje sploh bo ( v soboto nasledni dan ) na BZS so se cel teden trudili in prosili klube, da so prijavili dvojice in da je tekmovanje sploh bilo. Toliko o resnosti odgovornih v klubih in OBZ.
Šrečo se je javil na strani BZS in zapisal rok za prijavo, upam da se ga bo tudi držal, saj renosti primankuje.

Lep dan še naprej

Prijavljen
Jež
balinarski navdušenec
Objave: 100

Ogled Profila
« Odgovori #24 dne:: 24.avgust 2012ob 09:27 »

ne bom se spuščal v ta primer, ker ga ne poznam. Rad bi pa rekel le, da smo Štajerci (beri Velenjčani) včasih v mlajših kategorijah in kasneje na članskem nivoji bili vseskozi diskriminirani (dobesedno ukradeni) tako s strani zveze kot s strani sodnikov (ki niso Štajerci), pa se nobeden v SLO ni sekiral. Celo parkrat so nam povedali (predvsem tisti pri koritu zveze in nekateri "igralci") kaj sploh hočemo saj smo itak preslabi in še daleč je do nas. Sami stroški so z vami. Takrat smo imeli v Velenju generacijo cca. 20 mladih igralcev in se je samo po 1 lahko uvrstil na državno (tudi ostali klubi v zvezi so imeli še kakšnega).  Tudi klubi smo na kvalifikacijah, ki so bile še v četvorkah vsak z vsakim, dobili zaušnice v smislu dogovorov tako med klubi kot med sodniki, pa se nobeden ni niti malo sekiral ali spraševal. pa smo kasneje dokazali, predvsem Trebeliško in RLV kot ekipe in kar nekaj posameznikov, da smo dovolj dobri tudi za kakšno državno ligo in tudi za uvrstitev med 4 na državnem prvenstvu. Mnogo let kasneje je pa itak Zoki raztural v brzincu.

da klubi ali zveze ne prijavljajo prav čas svojih tekmovalcev se dogaja že ves čas, ampak nikoli do sedaj ni to veljalo za vse enako. sam osebno bi vse, ki se ne prijavijo do roka, pač enostavno zavrnil, kajti enkrat se mora narediti konec temu.

Pa to se ne dogaja samo v balinanju dragi moji. Da vam ne razlagam dogajanj v nogometu in rokometu. kdor pozna malo dogajanje tam, ve kaj vse je potrebno za....
Prijavljen
Danijel Milavec
balinarski navdušenec
Objave: 186

Ogled Profila Email
« Odgovori #25 dne:: 24.avgust 2012ob 15:43 »

Pozdrav !
Tu ne gre za pljuvanje vse povprek, ampak za načela in ne dvojna merila ali pa če res hočete, da se ne upošteva
pravil kadar komu paše.
Prvo pojasnilo. Pridobil sem informacijo, da je vodja tekmovalne komisije pred tem zloglasnim polfinalom poklical
organizatorja in mu dejal, da ima za to tekmovanje prijavljenih samo 6 mladincev in da za prijavo ne misli nikogar
klicati (sklepam 3 iz OBZ Sežana in 3 iz OBZ Gorica), drugačne matematike tukaj pač ne more biti. Na tem tekmovanju
pa je bilo nato 8 mladincev (še 2 iz OBZ Slovenska Istra). Torej sklepam, da je s svojim klicem vseeno uspel
pridobiti še 2 mladinca. Predstavnika OBZ Postojna (kjer bi mu lepo pojasnili zadevo) in smatram tudi OBZ Notranjska  
pa ni poklical. Pa tudi Joško omenja, da se je dan pred državnim prvenstvom pri njih na veliko klicalo. In tukaj so
zame dvojna merila, čeprav klicarjenja in prosjačenja ne zagovarjam.
Nihče tudi ni navedel, da je za vse kriv sodnik, ampak ima za ta neljubi dogodek, svojo odgovornost tudi predsednik
komisije za mladino, kateri je bil seznanjen z zapletom in je bilo z njim še v petek dogovorjeno (sam se nisem pogovarjal
z njim, ampak nekdo drug iz OBZ Postojna), da bodo poskušali najti rešitev in zato smo tudi peljali otroke v Korte, v
upanju, da se bo našel nek kompromis, do česar pa tudi zaradi trme vpletenih potem ni prišlo.  
Nihče tudi ni govoril o sistemu 10 igralcev, ampak o sistemu 12 igralcev, ki je bil za to tekmovanje sprejet v začetku
leta in ta sistem naj bi se naredil kot sem opisal včeraj in potem pa če kdo manjka pač manjka in se igra brez njega.
In na koncu še enkrat dvojna merila. V tem primeru naj bi bil postavljen rok za prijavo 7 dni pred tekmovanjem, ki
ga kot sem že povedal zaradi objektivnih razlogov nismo mogli upoštevati, saj območnega tekmovanja nismo mogli izvesti
prej (tu ne gre samo za počitnice ali dopuste), ampak za bolj resne razloge. In moje vprašanja še tu glasi, zakaj tudi
vzhodnemu delu ni bil postavljen rok za prijavo 7 dni, ki ga tudi oni zaradi objektivnih razlogov niso mogli upoštevati,
saj so imeli polfinalni del tega prvenstva šele sredi tega tedna, tako da pred tem v roku 7 dni pred finalom vsekakor
niso mogli sporočiti oziroma prijaviti mladincev za finalni del. Kljub temu pa so vsi 4 elegantno uvrščeni na finalni del
tekmovanja.  

Lep pozdrav od izbrisanih iz Postojne.
Prijavljen
Jožko Petrič
ekspert
Objave: 868

Ogled Profila
« Odgovori #26 dne:: 24.avgust 2012ob 15:52 »

Za dvojice v Vipolžah so najbrž klicali, ker je za izvedbo potrebno 8 ekip, drugače tekmovanje odpade.
Prijavljen
BZS
veteran

Ogled Profila WWW Email
« Odgovori #27 dne:: 02.november 2012ob 10:15 »

PREOSTALA DRŽAVNA PRVENSTVA V MESECU NOVEMBRU 2012

NEDELJA, 11.NOVEMBER 2012 - DP V ŠTAFETI - DEČKI-MLADINCI-ČLANI V SEŽANI
-ob 9.00 - DEČKI
-ob. 12.00 - MLADINCI
-ob 15.00 - ČLANI

Omenjeno državno prvenstvo sprva zaradi slabe udeležbe v preteklih letih sploh ni bilo uvrščeno v Koledar tekmovanj 2012, zato ga tudi ni zaslediti v nobenem objavljenem koledarju na spletni strani BZS.
Na pobudo OBZ Sežana, je izvršni odbor BZS na 1. letošnji seji 14.maja, sklenil, da se DP v štafeti za dečke, mladince in člane izvede v balinarski dvorani v Sežani.
Datum izvedbe državnega prvenstva v štafeti - 11.11.2012, je možno razbrati v rubriki Komisije za mladino (moderator: Damjan Rupnik), na spletni strani BZS, z dne 14.09.2012.
Ker je do izvedbe prvenstva le še slab teden dni in ker je pogoj za izvedbo DP najmanj 8 prijavljenih tekmovalcev, morajo OBZ, ki še niso posredovali prijav svojih tekmovalcev, to storiti takoj, da bo TK lahko objavila grafikone v posameznih kategorijah.

NEDELJA, 18.NOVEMBER 2012 ob 9.00 V SEŽANI
FINALE DEČKI - DVOJICE

V nedeljo 4. novembra je bil po koledarju 2012 na sporedu POLFINALE DP dečki - dvojice, ki pa ga je TK BZS, zaradi nezadostnega števila prijav odpovedala. Tako bo izvedeno samo finale dvojic dečkov, 18.11.2012 v Sežani, na katerem naj bi izjemoma nastopilo 12 dvojic.

NEDELJA, 25.NOVEMBER 2012 ob 9.00 NA PLANINI/PETRIČ
FINALE ČLANI - IGRA V KROG

Finale članov v igri v krog bi moralo biti po prvotnem razporedu že v mesecu oktobru, a je bilo zaradi zamika polfinalnih srečanj prestavljeno na nov termin - 25.11.2012

« Zadnje urejanje: 02.november 2012ob 13:58 od BZS » Prijavljen

BZS
Silvot
pridruženi član
*
Objave: 32

Ogled Profila
« Odgovori #28 dne:: 02.november 2012ob 11:12 »

Zanima me če se že ve za rezervno dvorano, če na Planini Petrič ne bo OGREVANJA.

Hvala
Prijavljen
Pertini
član
**
Objave: 58

Ogled Profila
« Odgovori #29 dne:: 02.november 2012ob 16:53 »

Mislim da bo če ne se zapali da bo toplo.Lep pozdrav iz Planinskega okraja.
Prijavljen
Strani: 1 [2] 3
  Natisni  

Pojdi na: