Balinarska Zveza Slovenije
23.januar 2020ob 13:26 *
Dobrodošli, gost. Prosim, prijavite se ali registrirajte.

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seje.
Novice:

Domov   Pomoč Išči Koledar Prijava Registracija  
Strani: 1 [2] 3
  Natisni  
avtor Tema: Državna liga 2012 - dečki - mladinci  (Prebrano 13439 krat)
BZS
veteran
Objave: 2402

Ogled Profila WWW Email
« Odgovori #15 dne:: 06.oktober 2012ob 13:12 »

1.LGA - DEČKI

ZAOSTALA TEKMA 8.KROGA 1.LIGE - DEČKI - 06.10.2012
POSTOJNSKA JAMA - SKALA     9:5

ZAOSTALA TEKMA 4,KROGA 1.LIGE DEČKI - 06.10.2012
KORTE - KRIM                        4:10
Prijavljen

BZS
BZS
veteran

Ogled Profila WWW Email
« Odgovori #16 dne:: 14.oktober 2012ob 13:23 »

9.KROG(ZADNJI) DRŽAVNE LIGE 2012 ZA DEČKE
GORIŠKA BRDA S PORAZOM PROTI SKALI V ZADNJEM KROGU, IZGUBILA 1.MESTO PO REDNEM DELU

KOŠANA - POSTOJNSKA JAMA           2:12
SKALA - GORIŠKA BRDA                    8:6
KORTE-LUCIJA - ČIRČE-TRATA           8:6
KRIM - PLANINA RIBNIKAR AS             6:8

Doslej neporažena Goriška brda, so s porazom v zadnjem krogu proti Skali v Sežani, izgubila prvo mesto, po rednem delu ki ga je osvojila Postojnska jama, z visoko zmago z desetimi točkami razlike proti Košani. Postojnčani so ob boljši točkovno razliki, ob istem številu točk osvojili prvo mesto po prvem delu, ki jim daje prednost pri kandidaturi za organizacijo finalnega nastopa najboljših štirih ekip.
Prijavljen

BZS
Zarjan
balinarski navdušenec
Objave: 132

Ogled Profila Email
« Odgovori #17 dne:: 15.oktober 2012ob 19:29 »

Ker Postojna ne želi organizaije finala 4 najboljših ekip državne lige za dečke, bomo to izpeljali v Brdih v organizaciji Balinarskega kluba Goriška Brda, tako sva se v telefonskem pogovoru dogovorila z Pavletom Švaro. O tem sem obvestil trenerja Skale Jureta Rijavca in trenerja Krima Miho Sodeca. Ravno tako sem o tem obvestil tajnika BZS Danjela Rožmana. Vsi se s tem strinjajo. V kolikor bo vreme lepo, tega si srčno želimo, bomo finale odigrali na balinišču Vipolže, če pa vremenske razmere tega ne bodo dovolile se bo tekmovanje odvijalo v Novogoriški dvorani.

Lep pozdrav, Zarjan Kocina 
Prijavljen
BZS
veteran

Ogled Profila WWW Email
« Odgovori #18 dne:: 20.oktober 2012ob 08:31 »

ZAOSTALA TEKMA 1.LIGE MLADINCI
PLANINA RIBNIKAR AS - ZABIČE       10:4

21.OKTOBRA SO NA SPOREDU TEKME ZADNJEGA KROGA

ZABIČE - ZMAJČKI OBZ LJUBLJANA
PLISKOVICA - KORTE
SKALA - KOLEKTOR IDRIJA
SODČEK IN PLANINA RIBNIKAR AS - prosta

Ker sta vse tekme v mladinski ligi odigrala le Sodček in Planina Ribnikar AS in ker po objavi Zapisnikov v Statistiki kaže, da so kar 3 ekipe odigrale le 4 srečanja, bi se po Pravilniku o tekmovanjih moralo zgoditi, da Tekmovalna komisija ob ugotovitvi dejanskega stanja, črta dosežene rezultate tekem ekip, ki so odigrala manj kot polovica tekem, ostale tekme pa registrirati z rezultatom 0:14, proti ekipam ki so predlagale preložitev tekem (brez potrditve TK), in jih do danes niso odigrale  Ekipi Planine Petrič, ki je odigrale le 2 tekmi, je TK rezultate odigranih tekem črtala že med prvenstvom.
« Zadnje urejanje: 20.oktober 2012ob 09:13 od BZS » Prijavljen

BZS
BZS
veteran

Ogled Profila WWW Email
« Odgovori #19 dne:: 21.oktober 2012ob 08:07 »

ZAOSTALA TEKMA 6.KROGA 1. MLADINSKE LIGE - 20.10.2012
PLISKOVICA - SKALA         8:6

ODPOVED TEKME 9. KROGA: SKALA KOLEKTOR IDRIJA

Vodja ekipe Kolektor Idrija je dan pred napovedano tekmo, (v soboto 20.10. zvečer ob 20.55) sporočil, da ekipa Kolektorja zaradi pomankanja igralcev, tekme v nedeljo 21.10. ne bo odigrala.
Prav zaradi omenjene tekme je bilo državno člansko prvenstvo prestavljeno iz Sežane v Novo Gorico, zaradi česar so bili popravljeni grafikoni in delegirani novi sodniki. FARSA!
« Zadnje urejanje: 21.oktober 2012ob 08:13 od BZS » Prijavljen

BZS
BZS
veteran

Ogled Profila WWW Email
« Odgovori #20 dne:: 21.oktober 2012ob 17:31 »

9. KROG 1. DRŽAVNE LIGE MLADINCI - NEDELJA, 21.10.2012

ZABIČE - ZMAJČKI LJUBLJANA     13:1
PLISKOVICA - KORTE                      10:4
SKALA - KOLEKTOR IDRIJA - neodigrana

Ker je bilo ob koncu preteklega tedna odigrana večina neodigranih tekem, ni več nobene ekipe, ki ne bi odigrala več kot polovico predvidenih tekem. Po objavljeni Statistiki imajo najmanj 5 odigranih tekem le Zmajčki Ljubljana, ostale ekipe pa so odigrale vseh 7 oziroma 6 tekem. V finale 4 najboljših, naj bi se (neuradno) uvrstili: Planina Ribnikar AS, Zabiče, Skala in Pliskovica. Prednost izvedbe finala najbolše četverice ima prvouvrščena, kranjska Planina Ribnikar AS.
« Zadnje urejanje: 25.oktober 2012ob 16:15 od BZS » Prijavljen

BZS
Zarjan
balinarski navdušenec

Ogled Profila Email
« Odgovori #21 dne:: 25.oktober 2012ob 15:19 »

Sprašujem g. Šafrana po katerem sistemu se bo odigral finalni turnir 1. lige za dečke? Kot organizatorji, smatramo, da bi bilo prav, če bi na forumu objavili sistem tekmovanja, da vsi udeleženci vemo v naprej kako bo potekalo tekmovanje.  Tako ne bi prihajalo do morebitnih različnih tolmačenj na dan tekmovanja.

Hvala lepa in pozdrav, Zarjan
Prijavljen
Zdravc
poslanec
Objave: 259

Ogled Profila Email
« Odgovori #22 dne:: 25.oktober 2012ob 15:31 »

Zarjan
G. Šafran s tem nima nič. Za to je odgovorna komisija za delo z mladino, ki je pripravila Propozicije, ki so enake kot v letu 2011 in se igra po le- teh. Bile so tudi letos pripravljene in poslane za objavo v Tekmovalnem kolendarju in na spletu BZS. V propozicijah je tudi sistem iger za 4. ekipe. Do sedaj se je (to je že 7 leto) na vseh finalih igralo po sistemu 4 ekip (in letos ni nič drugače).  Na igrišču 1 in 2 sta igrala par 1:4 na igrišču 3, 4 par 2:3 (po prvem delu). Finale se je igralo na igrišču 1 in 2 in tekma za 3 in 4 mesto na igrišču 3 in 4.
Upam, da nova komisija za mladino ni pripravila novih Pravil.
Oprostite ker sem si vzel to pravico, da zadevo pojasnujem, vendar sem pravila pred mojo zamenjavo pripravljal jaz in tudi vse dosedanje propozicije.
Toliko v vednost in veliko uspehov in dobrih iger vsem udeležencem finalnega srečanja v Prvio ligi za dečke.
LP iz Obale.
Če kdo rabi propozicije iz leta 2011 naj me pokliče, sodniku srečanja sem jih že posredoval.
Prijavljen
11111
poslanec
Objave: 326

Ogled Profila
« Odgovori #23 dne:: 25.oktober 2012ob 16:10 »

Zdravko, hvala za pojasnilo in razrešitev problema.
Sicer pa se ljudje obračajo s vprašanji na tiste, ki so dejavni, kot je Branko Šefran, saj za ostale, ki se ne oglašajo, niti ne vedo.
A največji problem stanja, ki ga navaja Zarjan, je po moje to, da v letu 2012 ni bil izdan tiskan Koledar 2012 in da niso nikjer objavljena pravila o tekmovanjih in tudi propozicije ne, ki so sicer sestavni del Koledarja, čeprav so bila pravila, kot tudi propozicije sprejeta na izvršnem odboru, spomladi letos.
Tako si pomagamo s koledarjem 2011, tisti, ki ga še imamo. A večina je stari koledar zavrgla, ker je pričakovala novega. Tega pa ni, čeprav tudi leta 2012, v katerem potekajo lige in prvenstva, kmalu ne bo več.
« Zadnje urejanje: 25.oktober 2012ob 16:39 od 11111 » Prijavljen
Zarjan
balinarski navdušenec

Ogled Profila Email
« Odgovori #24 dne:: 25.oktober 2012ob 19:48 »

No, najmanj je kar si tu želim je unašanje slabe klime med balinarje. Je pa res, da tisti, ki delamo z mladimi, vemo, da so prav mladi najbolj občutliva tema balinanja. Za to se v BK Goriška Brda trudimo, da mlade obravnavamo kar se da resno, če želimo, da prihajajo na balinišča. In povem vam, da se to še kako obrestuje. Ker smo letos organizacijo zaklučnega turnirja prevzeli mi, si želimo, da bi vse potekalo tako kot je treba. Vremenske razmere nam kot kaže ne bodo naklonjene, zato bomo tekmovanje izpeljali v novogoriški dvorani. Kot organizatorjem se nam zdi prav, da se že v naprej ve, kako se bo turnir odigral. Tudi sam vem kako se je igralo lani pa predlani, a vseeno se mi zdi v redu, da je stvar transparentna. Zato sem brez slabega namena prosil g. Šafrana, da javno pojasni pravila, če ve kako bo stvar potekala, ker je pač on pojasnil kdo je voja tekmovanja in sodnik. Zdravc v to kar si napisal, da je g. Šafran požrtvovalen in prizadeven, pa sploh ne dvomim.

LP Zarjan.   
Prijavljen
Zdravc
poslanec
Objave: 259

Ogled Profila Email
« Odgovori #25 dne:: 25.oktober 2012ob 22:02 »

Vsaka čast G. Brdom za prevzem prvenstva in za dobro delo z mladimi.  V 96. členu Tekmovalnega kolendarja za leto 2011 (za leto 2012 ga nismo dobili) piše, da je odgovorna za izdelavo propozicij tekmovanja za dečke Komoisija za delo z mladino. Jaz sem svoje delo opravil, do sedaj se pa nova komisija še ni oglasila, da bi podala mogoče drugačno menje?Huh.
Vsem, ki delate z mladimi se zahvaljujem in sem ob tem vesel, da so še ljudje, ki skrbijo za mladi rod balinanja. Prepričan sem, da vaš trud ne bo zastonj saj boste s tem vzgojili novi rod bodočih šamionov. Tudi ko sem zapuščal predsedniško mesto predsednika komisije za delo z mladino sem na skupščini dejal, da sem še vedno pripravljen pomagati in nuditi potrebno pomoč.
V pravu je zapisno, da če niso sprejeta nova pravila, da veljajo tista, ki so bila do tedaj zapisana torej Propozicije iz leta 2011. Vem, da niso najbolj idealna, vendar so bila usklajevana tudi s strokovnjaki slovenskega balinanja in kot takšna sprejeta na skupščini BZS.
Pa še pripomba, pripravljena so bila tudi nova , vendar se nekaterim njiso dopadla in so ostala v veljavi stara.
Še v poduk  ???kako bo v primeru, da bo po rednem delu prvih tekem ali finalu rezultat 7:7.
V novih Propozicij 2012 je bil predlog, da se pristopi k razigravanju in sicer,po  da dva igralca iz vsake ekipe zbijata balina in dva igralca iz vsake ekipe bližata (podobno kot v državnih ligah samo tam je 3,3). Te moje propozicije so bile s strani nekoga, ki ga ne bom navajal nespremeljive.
Vendar sedaj, ko se gre za prvaka lige je potrebno sprejeti tako ali podobno odločitev za primer če pride do NN rezultata.
Glede tega predlagam komisiji za delo z mladino oz. tekmovalni komisiji, da sprejme sklep, kako ravnati v primeru NN rezultata (7:7).
malo sem vam naložil, vendar ne z hudomušnostjo, ampak v dobro mladih balinarjev.

Še enkrat veliko uspeha vsem nastopajočim na finalu.
LP
Prijavljen
BZS
veteran

Ogled Profila WWW Email
« Odgovori #26 dne:: 26.oktober 2012ob 08:08 »

1. DRŽAVNA LIGA DEČKI - RAZIGRAVANJE ZA PRVAKA
NOVA GORICA - NEDELJA, 28.10.2012 ob 9.00 URI

VRSTNI RED PO REDNEM DELU LIGAŠKEGA TEKMOVANJA

1.POSTOJNSKA JAMA
2.GORIŠKA BRDA
3.SKALA
4.KRIM

ORGANIZACIJO TEKMOVANJA SO PREVZELA GORIŠKA BRDA, KI BODO TEKMOVANJE IZVEDLA V BALINARSKI DVORANI V NOVI GORICI

1. KROG

1-4 POSTOJNSKA JAMA - KRIM

2-3 GORIŠKA BRDA - SKALA

Zmagovalca 1. kroga bosta igrala za 1. mesto, poraženca pa za 3.mesto.

Temovanje bosta sodila: Poberaj Zoran in Žvokelj Franjo
Prijavljen

BZS
BZS
veteran

Ogled Profila WWW Email
« Odgovori #27 dne:: 28.oktober 2012ob 13:17 »

PONOVITEV LANSKEGA FINALA
ZA 1.MESTO -  POSTOJSKA JAMA IN SKALA

1.KROG

POSTOJNSKA JAMA - KRIM         8:6
GORIŠKA BRDA - SKALA             4:10

ZA 1.MESTO
POSTOJNSKA JAMA - SKALA        8:7 po podaljšku

ZA 3.MESTO
GORIŠKA BRDA - KRIM                 9:5
« Zadnje urejanje: 28.oktober 2012ob 16:45 od BZS » Prijavljen

BZS
BZS
veteran

Ogled Profila WWW Email
« Odgovori #28 dne:: 28.oktober 2012ob 18:02 »

POSTOJNSKA JAMA - DRŽAVNI PRVAK 2012 MED DEČKI

POSTOJNSKA JAMA, v postavi; Dedič Edin, Janev Blaž in Švara Nik, je pod vodstvom vodje Švara Pavla, po letu 2010, postala ponovno državni prvak med dečki, po zmagi nad lanskoletnim prvakom Skalo, po izenačeni igri in tesni zmagi, priborjeni šele v podaljšku, z rezultatom 8:7. V tekmi za 3.mesto, so Goriška Brda premagala Krim z 9:5.

Balinarskemu klubu GORIŠKA BRDA, gre posebna pohvala za uspešno izvedbo organizacije finala najboljših 4.ekip, po rednem delu državne lige za dečke, čeprav so morali zaradi slabih vremenskih razmer, načrtovano tekmovanje v domačih Brdih, izpeljati v balinarski dvorani v Novi Gorici (že drugič letos), kar je zahtevalo še dodatne napore in težave, ki pa so jih organizatorji na čelu s prizadevnim Zarjanom Kocino in predsednikom kluba Zvezdanom Prinčičem, uspešno premagali.

KONČNI VRSTNI RED

1.POSTOJNA/ Dedič Edin, Janev Blaž, Švara Nik
2.SKALA/ Povh Gašper, Černigoj Kevin, Drožina Tim, Merslavič Žiga, Požar Simon, Požar Blaž
3.GORIŠKA BRDA/ Kocina Žan, Rusjan Dominik, Rusjan Jan
4.KRIM/ Sodec Žan, Gojič Domen, Garvas Matej, Škaper Aleš

5.PLANINA RIBNIKAR AS, 6.ČIRČE-TRATA, 7.KORTE-LUCIJA, 8.HRAST, 9.KOŠANA
« Zadnje urejanje: 28.oktober 2012ob 18:29 od BZS » Prijavljen

BZS
BZS
veteran

Ogled Profila WWW Email
« Odgovori #29 dne:: 29.oktober 2012ob 09:37 »

FINALE DRŽAVNE LIGE MLADINCI - 4.11.2012 V ŠKOFJI LOKI   ?

Po objavljenem razporedu, naj bi bilo v nedeljo 4.11.2012 ob 9.00 uri v balinarski ndvorani v Škofji loki, finale državne lige za mladince - razigravanje za mesta od 1-4.
In zakaj pišemo s pogojnikom "naj bi bilo" Zato ker slab teden pred izvedbo finala, po objavljeni STATISTIKI sodeč, še vedno niso odigrane 3 tekme državne lige za mladince. Komisija za mladino in Tekmovalna komisija morata TAKOj, torej pred izvedbo finalnega turnirja, registrirati neodigrane tekme: Zmajčiki Ljubljana - Skala (4.krog), Zmajčki lLubljana - Pliskovica (8.krog) in Skala - Kolektor Idrija (9.krog)!
Sodniška komisija je za finalni nturnir v Škofji loki že imenovala sodniški par: Selan Bojan in Vrhovnik Franc. Na lestvici, nepopolno odigrane državne lige za mladince so na prvih štirih mestih ekipe: Planina Ribnikar AS, Zabiče, Skala in Pliskovica, ki naj bi bili udeleženci razigravanja, za mesta od 1-4, v kolikor moštva, ki niso odigrala vseh tekem, ne bi doživela sankcij, z morebitnim odvzemom točk.
Čakamo torej takojšni odziv Komisije za mladino in Tekmovalne komisije in uradno objavo 4 udeležencev finala, 4.11.2012 v Škofji loki.  
« Zadnje urejanje: 29.oktober 2012ob 09:47 od BZS » Prijavljen

BZS
Strani: 1 [2] 3
  Natisni  

Pojdi na: