Balinarska Zveza Slovenije
12.avgust 2020ob 16:05 *
Dobrodošli, gost. Prosim, prijavite se ali registrirajte.

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seje.
Novice:

Domov   Pomoč Išči Koledar Prijava Registracija  
Strani: [1]
  Natisni  
avtor Tema: Revija šport - priloga Balinanje  (Prebrano 3424 krat)
11111
poslanec
Objave: 326

Ogled Profila
« dne:: 09.januar 2017ob 21:15 »

REVIJA ŠPORT - PRILOGA BALINANJE

V zadnji, dvojni številki revije ŠPORT, ki jo izdaja Fakulteta za šport v Ljubljani, in je tokrat izšla na 188 straneh, je kar 17 strani posvečena balinanju, v treh samostojnih člankih.

Na straneh od 166 - 174 je v članku avtorjev Dušana Butinarja in Ivana Breznika, pod naslovom Balinanje športna panoga v čakalnici za priznanje olimpijska športa, predstavljen kratek opis 65 letne zgodovine slovenskega balinanja, organiziranost Balinarske zveze Slovenije, predstavitev balinarskih disciplin, razvoj balinarskih disciplin v balinanju, usposabljanju strokovnih delavcev v BZS, o rekreativnem balinanju in o uspehih slovenskega balinanja od leta 1992 dalje. Prav v tem poglavju pa je prišlo od časa oddaje gradiva v tiskarno, do izida revije (torej v dobrem mesecu dni) do bistvene spremembe v številu osvojenih medalj, tako da skupno število slovenskih balinarskih medalj ni več 175, temveč je to število z 10 osvojenimi kolajnami v letu 2016, poraslo na neverjetnih 185 medalj.
KOMPLETNI ČLANEK SI LAHKO PREBERETE NA SPLETNI STRANI BZS, POD IKONO REVIJA ŠPORT, KI JE OBJAVJENA POD FOTOGRAFIJAMI BALINARSKIH SVETOVNIH PRVAKOV IN NAD RAZPOREDOM SUPERLIGE

Na straneh od 175 - 178 je članek avtorja Aleša Borčnika z naslovom Razvoj balinanja na evropskih in svetovnih prvenstvih, na straneh od 179 - 182 pa še članek z naslovom Morfološke značilnosti vrhunskih balinarjev, avtorjev Saša Letnikoskega, Ivana Čuka, Barbare Jakše in Maje Bučar Pajek.

Vsekakor poklon balinanju, ki že odmeva v športni javnosti, upam, da tudi v balinarskih krogih, kjer žal še vedno opažamo več kritike kot pohval. Kot, da bi se sramovali svojih uspehov. Pa ni nobene potrebe zato!
Prijavljen
Sandi Kofol
član
**
Objave: 71

Ogled Profila
« Odgovori #1 dne:: 10.januar 2017ob 17:44 »

BRAVO vsem avtorjem in velika zahvala za prispevek k prepoznavnosti balinanja.
Prijavljen

Sandi
11111
poslanec

Ogled Profila
« Odgovori #2 dne:: 10.januar 2017ob 20:29 »

Revije ki sem jih dvignil za Balinarsko zvezo so pri meni doma. Ko bom pri močeh, (po operaciji hernije), jih prinesem na zvezo. Lahko pa jih dvignete pri meni doma!
Prijavljen
Mixa
ekspert
Objave: 571

Ogled Profila
« Odgovori #3 dne:: 12.januar 2017ob 16:20 »

Dušan a se da kje dobiti tudi članke ostalih avtorjev,  ki jih omenjaš?
Prijavljen
11111
poslanec

Ogled Profila
« Odgovori #4 dne:: 12.januar 2017ob 19:40 »

V tiskani reviji Šport. Jo dobiš!
V elektronski obliki, ki so jo verjetno (tako kot jaz ) prejeli avtorji in bi jo morali po elektronski pošti (tako kot jaz) posredovati Boštjanu.
Možnost skeniranja člankov, na način, ki ga s posameznimi številkami Balinarja opravi Hegy, potem ko dobi tiskani izvod revije Šport.
Prijavljen
Strani: [1]
  Natisni  

Pojdi na: