Balinarska Zveza Slovenije
03.april 2020ob 07:51 *
Dobrodošli, gost. Prosim, prijavite se ali registrirajte.

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seje.
Novice:

Domov   Pomoč Išči Koledar Prijava Registracija  
Strani: [1]
  Natisni  
avtor Tema: REGISTRACIJSKI PRAVILNIK  (Prebrano 6218 krat)
11111
poslanec
Objave: 326

Ogled Profila
« dne:: 14.maj 2015ob 15:51 »

ZMEDA!

Na dan letne skupščine BZS, 13.5.2015 je bil na spletni strani objavljen Registracijski pravilnik, ki pa je bil v tej vsebini, na istem mestu že objavljen.
Objavljeni Registracijski pravilnik v svojem 24.členu vsebuje tudi 5.alinejo, ki se glasi:

registracija med letom
-kadar se igralec, ki je z dovoljenjem BZS igral v tujini, po povratku, kot prost igralec registrira za klub v Sloveniji

Citirana 5.alineja je bila s sklepom korespondenčne seje skupščine decembra 2014, umaknjena iz vsebine 24.člena, kar je pomenilo, da se igralci, ki se vračajo iz tujine, za nov klub v Sloveniji, po novem lahko registrirajo le v prestopnem roku.

Ali je torej včerajšna skupščina 2015, anulirala sklep korespondenčne skupščine 2014 in se igralci po povratku iz tujine, ponovno lahko registrirajo med letom?
Mislim, da ne, in da gre tako kot v primeru ki ga navaja Branko, za lapsus - za objavo vsebine Registracijskega pravilnika iz leta 2014, ki pa tudi še vedno vsebuje 5. alinejo, ki je bila na korespondenčni skupščini 2014 ČRTANA.
Prijavljen
Mixa
ekspert
Objave: 571

Ogled Profila
« Odgovori #1 dne:: 14.maj 2015ob 20:15 »

ma je teh lapsusov že za en ZBORNIK! Sad
Prijavljen
Branko
veteran
Objave: 1041

Ogled Profila Email
« Odgovori #2 dne:: 15.maj 2015ob 09:18 »

Oglašam se, ker je Dušan v svojem prispevku omenil moje ime Branko - lapsus. Ne vem, kaj s tem misliš. Jaz sem v svojem prispevku, glede Podgorška tolmačil Registracijski pravilnik, ki je veljal, ko je on prehajal v tujino.

Citiram 5 alinejo:

- kadar se igralec ob povratku iz tujine prijavi za svoj prejšnji klub.

Ko sedaj gledam Registracijski pravilnik nikjer nič ne piše o igralcih, ki se vračajo iz tujine, tako, da sklep korespondenčne seje Skupščine BZS velja, da se igralci lahko registrirajo samo v prestopnem roku. Kar se pa tiče igranja Podgorška, pa je sekretar po posvetovanju predsednika s pravnikom objavil, da Klemen Podgoršek lahko igra v spomladanskem delu za Dragomer.
Tak Registracijski pravilnik, kot velja sedaj, je pred več leti že veljal. Kdaj smo vstavili zgoraj napisano alinejo oba dobro veva, kdo jo je predlagal in zaradi katerega igralca je prišlo do spremembe.
Glede registracije Klemna, pa se bodo napake pokazale po končani sezoni 2014 / 2015.

lp Branko
Prijavljen
11111
poslanec
Objave: 326

Ogled Profila
« Odgovori #3 dne:: 15.maj 2015ob 13:43 »

Branko, če boš natančno prebral moje pisanje, nisem zapisal Branko - lapsus, temveč sem zapisal, da gre tako kot v tvojem primeru, ko si omenil, da je bil objavljen Pravilnik o tekmovanju iz sezone 2013/2014, tudi pri objavi Pravilnika o registraciji, z vsebino iz leta 2014, verjetno za LAPSUS. Torej za napačno objavljen dokument.

Kar se tiče vsebine 5 alineje 24 člena Pravinika o registraciji, se glasi tako, kot sem jo citiral. Pravilnik, v katerem je ta alineja še vedno zapisana, je objavljen pod Pravilniki, na spletni strani BZS, pod Balinarska zveza.
Prijavljen
Branko
veteran
Objave: 1041

Ogled Profila Email
« Odgovori #4 dne:: 15.maj 2015ob 16:08 »

Dušan hvala, res je tako. Zanima pa me, ali bodo odstranili napačna PRAVILA 2015, sicer bodo sodniki, ki striktno upoštevajo kar je napisano zopet sodili različno.

lp Branko
Prijavljen
Mixa
ekspert
Objave: 571

Ogled Profila
« Odgovori #5 dne:: 23.junij 2015ob 14:15 »

Tole sicer vem da ne sodi sem sodi pa v zmedo:

Spoštovani ''funkcionarji'' in ostali udeleženci te zmede!

dajte se prosim pogovorit in poenotit datume, pravilnike in akte o državnih prvenstvih in
ostalih tekmovanjih saj tako ni moč več normalno funkcionirati!
Po vseh pripetljajih z začetkom spomladanskega dela ženske lige, državnih prvenstvih ....,
sem dočakal prestavitev državnega prvenstva za kategorijo U-14 z datuma 28.6.2015 na novi datum 04.07.2015,  čeravno se 28.6.2015 NE DOGAJA NIČ, na novi datum 04.07.2015 ko pa sta na sporedu že KAR DVA POKALA tako članice kot člani??
In na koncu v današnji objavi Sodniške komisije o delegiranju sodnikov preberem, da je na tekmovanje
v kategoriji DEČKI (mimogrede  že leto je kategorija poimenovana U - 14 , ker nastopajo tudi DEKLICE)
delegiran ta in ta sodnik dne, pazi to:

28.06.2015

kdo kle koga sedaj j... ? Lud zbunjenog, ali kaj?

meni osebno  bolj sede ta novi-stari datum, saj je potrebno postoriti tudi kaj pri organizaciji
pokalnega tekmovanja za članice katerega organizator je BŠK Krim Ljubljana,
mi je pa težko otrokom pojasniti , da nimam nič pri skrajno neresnih spremembah terminov
tekmovanj tik pred zdajci???
Še to , ko nekaj obesite na spletno stran, potem je to sprememba in če je  sprememba, potem
umaknite stare objave pa bo mogoče vse bolj jasno!!!!

PA PROSIM ČE MI LAHKO NEKDO, MI JE VSEENO KDO, SAMO DA JE RESNO, POVE KDAJ SE ODVIJA
DP - DVOJICE V KATEGORIJI U-14
Prijavljen
Strani: [1]
  Natisni  

Pojdi na: