Balinarska Zveza Slovenije
03.april 2020ob 08:47 *
Dobrodošli, gost. Prosim, prijavite se ali registrirajte.

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seje.
Novice:

Domov   Pomoč Išči Koledar Prijava Registracija  
Strani: [1] 2
  Natisni  
avtor Tema: Delovanje BZS  (Prebrano 12580 krat)
Sandi Kofol
član
**
Objave: 71

Ogled Profila
« dne:: 14.oktober 2013ob 18:15 »

Lep pozdrav vsem skupaj,
Po eni strani me veseli, da lahko tudi preko tega foruma dobimo kar nekaj kritik (tako se lahko izboljšamo), konstruktivnih in manj konstruktivnih (pa tudi kar nekaj vprašanj, četudi mi včasih ni povsem jasen namen le-teh), po drugi strani pa pogrešam kako pohvalo več. Pa ne zato, ker bi se želel sončiti v svetlobi teh pohval ampak ker bi s tem v očeh balinarske javnosti nekoliko bolj spremenili imidž BZS-ja na bolje, ki je le ob kritikah nerealno slab. Potem se pa sprašujemo kako da nas drugi ne cenijo. Le kako naj nas, če se sami ne znamo?!! Osebno mislim, da le ni vse tako slabo, kot dobi človek vtis, ko bere kar nekaj vaših prispevkov. Vzemimo samo primer obvešanja z zadnjih dveh mednarodnih dogodkov (EP za ženske in ravno končani turnir v Monaku). Veliko truda in tudi nekaj dodatnih evrov smo vložili v to, da smo lahko prenašali "v živo" dogajanje na zadnjem prvenstvu za ženske v Komiži. Razen pohvale Dušana Butinarja na tem forumu in mogoče še koga v klepetalnici ni bilo nobene več. Še več, med potekom prvenstva, ko se mi res ni dalo ukvarjati s takimi zadevami, dobimo najprej vprašanje, nato pa še modrovanje o tem kdo in kako določa člane reprezentance ter kako ni dovolj hitrega odgovora.
Očitno so ene zadeve postale samo po sebi umevne, moram vam povedat, da niso, kar nekaj truda in energije je treba vložiti v to. Pa ne pozabimo, da imamo zaposleno le eno osebo na BZS, čez katero ima tudi marsikdo veliko za povedat. Moje osebno o našem sekretarju je drugačno - ocenjujem ga kot zelo dobrega. Tako, da mi ne bo treba vsakemu posebej znova in znova to ponavljat, ko mi bo spet jamral kaj čez njega.
Zelo dobro mnenje imam tudi o vseh ostalih predsednikih in članih komisij našega BZS ter vseh ki kakorkoli pripomorejo s svojim delom k delovanju Zveze. Seveda delamo vsi napake, določene stvari z določeno zamudo ampak zadeve so narejene v končni fazi.
Večkrat slišim, da imamo na zvezi kar nekaj fosilov. Mogoče, ampak ti fosili kar nekaj naredijo. Pa ne pozabimo, da je večina kritikov v času pred zadnjo volilno skupščino nenavadno poniknila, seveda vse do trenutka, ko je bila skupščina mimo. Takrat je bilo nevarnosti, da bi kdo od njih moral prevzeti odgovornost s kakšno funkcijo, mimo.
Ni kaj, dekleta in fantje, gremo delat naprej. Čaka nas še veliko dela. Pred vrati je začetek superlige po novem tekmovalnem sistemu, ki pri marsikom sproža čisto normalen stres in zaskrbljenost kot je vedno, ko se moramo soočiti z nečim novim, s spremembami. Sledi SP za člane v Argentini, SP za mladince in mlajše člane v Franciji, nato pa se bliža leto 2014, ko nas čaka organizacija EP za člane v Sloveniji. Želel bi si, da bi vsaj za ta dogodek stopili skupaj in skupaj ustvarili eno prelepo prvenstvo. S pozitivno energijo in pozitivnim pogledom do balinanja in naše Zveze bomo pripomogli, da bomo tudi za medije mogoče kaj bolj zanimivi. Evo, to je lepa priložnost za vse tiste, ki si želite biti zraven, da pristopite. Pa ne samo z besedami, tudi z dejanji. To je tudi lepa priložnost za vse kritike, da sodelujejo. Na vseh prvenstvih, ki sem jih videl v živo, je vedno prisotnih veliko prostovoljcev, ki zaradi veselja in občutka, da so pomagali soustvariti dogodek, pridejo in pomagajo. Vabljeni!
Prijavljen

Sandi
Jež
balinarski navdušenec
Objave: 100

Ogled Profila
« Odgovori #1 dne:: 15.oktober 2013ob 08:18 »

Kritike so in bojo in kurc jih gleda Cheesy to je vedno najlažje, ampak ne bom o tem. Rajši bi vprašal, ker prvič slišim, kje bo EP 2014?

Kot drugo. Zakaj sedaj spreminjamo sistem v najvišji ligi in nekako skušamo slediti italijanskemu, če so ga pa oni sedaj spet spremenili (takšne so vsaj moje informacije). Italijani bi naj spet prešli na četvorke in za začetek bi naj rabili 10 igralcev?!

Kot tretje. Kdaj bo najvišja liga spet prešla na zunanja igrišča? Vsi vemo, da kar nekaj klubov noče igrat pozimi, čeprav bi po igralski strani z lahkoto. Zato je tudi tekmovanje kot takšno vsaj zame na pol regularno. Nekdo noče biti prvak prve lige, drugi noče igrat kvalifikacije,...

Kot zadnje. Čestitke puncam za igre na nedavnem prvenstvu, "mulcom" za monaške rezultate, vsem pa na prihajajočih prvenstvih želim veliko odličij, saj kvaliteto imamo.
Prijavljen
Mixa
ekspert
Objave: 571

Ogled Profila
« Odgovori #2 dne:: 15.oktober 2013ob 10:43 »

Našim politikom v pogled in primer, kako se spoštuje športne uspehe in promocij održave:

http://public.mzos.hr/Default.aspx?art=12757&sec=3285
Prijavljen
Jerry
veteran
Objave: 2425

POLOVIČNO ZNANJE JE ... NEVARNEJŠE OD NEZNANJA!!!

Ogled Profila WWW Email
« Odgovori #3 dne:: 16.oktober 2013ob 05:06 »

Kot tretje. Kdaj bo najvišja liga spet prešla na zunanja igrišča? Vsi vemo, da kar nekaj klubov noče igrat pozimi, čeprav bi po igralski strani z lahkoto. Zato je tudi tekmovanje kot takšno vsaj zame na pol regularno. Nekdo noče biti prvak prve lige, drugi noče igrat kvalifikacije,...

Se popolnoma strinjam z Ježem - premor med jesenskim in spomladanskim delom je skoraj 7 mesecev ali točneje 202 dneva! (od 05.10.2013 do 26.04.2014)

Prijavljen

POLOVIČNO ZNANJE JE NEVARNEJŠE
Mixa
ekspert

Ogled Profila
« Odgovori #4 dne:: 16.oktober 2013ob 07:08 »

In potem se prilagajati tem ki,      

NAVAJAM:  ''...Nekdo noče biti prvak prve lige, drugi noče igrat kvalifikacije,...''

VSE V REKREACIJO !!!!

Smeško

« Zadnje urejanje: 16.oktober 2013ob 07:52 od Mixa » Prijavljen
Jež
balinarski navdušenec

Ogled Profila
« Odgovori #5 dne:: 16.oktober 2013ob 10:30 »

Moje mnenje je, da se mora balinarska prva oz. t. i. super liga umakniti z zimskega termina, ker enostavno klubi tega finančno ne zdržijo in crkujejo na obroke. Rokomet, košarka, odbojka so športi, ki se enako igrajo v zimskih terminih in se v njih neprimerno več vlaga (predvsem občinski in državni denar) pa vidimo, da se realno komaj sestavi prva liga. Kako naj potem balinarski klubi preživijo? Edina opcija je ameriški sistem. Ekipe, ki imajo denar pač ustanovijo svojo združbo klubov in igrajo med sabo. To bi v SLO prineslo ene 7, 8 klubov, ki bi igrali med sabo. Če je to dvig kvalitete, naj vsak presodi sam.
Enkrat je treba spregledati in realno oceniti situacijo. Prejšnji sistem je omogočal bifeje po domače, iz firm se je znosilo marsikaj, ligaško tekmovanje je bilo enokrožno, športov je bilo manj, telekomunikacijski sistemi niso bili na današnji ravni,...
V končni fazi je pa itak vseeno kaj si mislimo "obični balinarji". Njih se tako ni nikoli poslušalo, ampak se je delalo po direktu nekaj ljudi in tudi sedaj bo enako. Dokler se bo našlo 8 klubov, se bo igralo pozimi, ampak verjemite mi, da to pomeni crkovanje na obroke. To sem povedal že takrat, ko se je na veliko opevalo kaj vse bodo prinesle dvorane. Kaj so prinesle, razen en kup problemov, predvsem pa nezadovoljnih igralcev katerim so (spufani) klubi dolžni denar iz sezone v sezono. Spet se bo nekdo našel, ki bo rekel zakaj pa igralci hočejo denar?! Zakaj, zato ker se dober igralec plača v vsakem športu, kajti biti dober pomeni trenirati in to je posledično čas. Če imaš službo, družino, ti potem valjda ne bo igralec še zastonj igral.
Če hočemo balinati celo leto menim, da je edina opcija, da se ustanovi zimska in letna državna liga. Klubi se vključijo pač v katero se hočejo, lahko tudi v obe. Kdo bo prvak? V Južni Ameriki imajo v nogometu Aperturo in Clausuro, se pravi ločena prvenstva in zakaj ne bi bilo pri nas podobno.
Prijavljen
Micka
član
**
Objave: 95

Ogled Profila
« Odgovori #6 dne:: 16.oktober 2013ob 10:57 »

Podpiram mnenje in dodajam, da se že ves čas sprašujem zakaj ne naredimo ene stvari po svoje?? Na vseh področjih, ne samo na balinarskem...mi pa samo...v Franciji je tako, v Nemčiji je tako...ja p... tukaj je Slovenija in bo tako! Kar se tiče balinanja...v YU smo igrali 2. ligo na dveh igriščih...in kaj potem?? Ali je bilo kaj narobe?? LP S
Moje mnenje je, da se mora balinarska prva oz. t. i. super liga umakniti z zimskega termina, ker enostavno klubi tega finančno ne zdržijo in crkujejo na obroke. Rokomet, košarka, odbojka so športi, ki se enako igrajo v zimskih terminih in se v njih neprimerno več vlaga (predvsem občinski in državni denar) pa vidimo, da se realno komaj sestavi prva liga. Kako naj potem balinarski klubi preživijo? Edina opcija je ameriški sistem. Ekipe, ki imajo denar pač ustanovijo svojo združbo klubov in igrajo med sabo. To bi v SLO prineslo ene 7, 8 klubov, ki bi igrali med sabo. Če je to dvig kvalitete, naj vsak presodi sam.
Enkrat je treba spregledati in realno oceniti situacijo. Prejšnji sistem je omogočal bifeje po domače, iz firm se je znosilo marsikaj, ligaško tekmovanje je bilo enokrožno, športov je bilo manj, telekomunikacijski sistemi niso bili na današnji ravni,...
V končni fazi je pa itak vseeno kaj si mislimo "obični balinarji". Njih se tako ni nikoli poslušalo, ampak se je delalo po direktu nekaj ljudi in tudi sedaj bo enako. Dokler se bo našlo 8 klubov, se bo igralo pozimi, ampak verjemite mi, da to pomeni crkovanje na obroke. To sem povedal že takrat, ko se je na veliko opevalo kaj vse bodo prinesle dvorane. Kaj so prinesle, razen en kup problemov, predvsem pa nezadovoljnih igralcev katerim so (spufani) klubi dolžni denar iz sezone v sezono. Spet se bo nekdo našel, ki bo rekel zakaj pa igralci hočejo denar?! Zakaj, zato ker se dober igralec plača v vsakem športu, kajti biti dober pomeni trenirati in to je posledično čas. Če imaš službo, družino, ti potem valjda ne bo igralec še zastonj igral.
Če hočemo balinati celo leto menim, da je edina opcija, da se ustanovi zimska in letna državna liga. Klubi se vključijo pač v katero se hočejo, lahko tudi v obe. Kdo bo prvak? V Južni Ameriki imajo v nogometu Aperturo in Clausuro, se pravi ločena prvenstva in zakaj ne bi bilo pri nas podobno.
Prijavljen
Zarjan
balinarski navdušenec
Objave: 132

Ogled Profila Email
« Odgovori #7 dne:: 16.oktober 2013ob 13:51 »

Pa se bom še jaz malček oglasil. Najprej en lep pozdrav vsem balinarjem. S tega mesta želim čestitati našim reprezentantkam za osvojeno na evropskem prvenstvu v Komiži, ravno tako čestitam našim mlajšim selekcijam za uspehe na turnirju v Monaku. V večji meri se strinjam z mnenjem predsednika BZS, da BZS poleg graj, ki jih včasih dobiva, pogreša tudi pohvale. Res je, če želimo biti konstruktivni je prav povedati slabe, z enako mero tudi dobre stvari. Ampak tega si želijo tudi klubi, ki dobro delajo ali pa dobro izpeljejo organizacijo nekega pomembnega turnirja. Če sem konkreten, BK Brda je organiziral peteroboj narodov za dečke, od predstavnikov BZS pa nismo dobili ne graje in ne pohvale za storjeno. Kar se tiče mnenj ostalih komentatorjev je stvar presoje večine. Moje osebno mnenje je to, da imamo preveč državnih prvenstev, ki klube močno izčrpavajo, tiste, ki so v vlogi organizatorja in ostale. Bom utemeljil. Tisti klubi, ki imamo dečke, mladince in člane, dobro vemo kakšen strošek predstavljajo samo potovanja na ta državna prvenstva. V nekaterih disciplinah, bi lahko dobili državnega prvaka na podlagi statistike. Na primer v preciznem zbijanju, hitrostnem in štafetnem zbijanju, na podlagi povprečja  rezultatov. Klasične discipline naj se odigrajo kot doslej. To je samo moje mnenje gi ga ponujam v razmislek tudi drugim. Sem pa prepričan, da konstruktivno pisanje na tem forumu lahko prispeva veliko dobrih idej. 

Lp, Zarjan   
Prijavljen
Mixa
ekspert

Ogled Profila
« Odgovori #8 dne:: 16.oktober 2013ob 14:00 »

Sej ta debata je že potekala, a ne?  Balinanje ni ne zimski ne letni šport, vsekakor pa je dvoranski!!!!

Košarko, rokomet ....  so tudi igrali zunaj, spomnim se zaćetkov rokometašic Krima, ko so zmagovale na asfaltnem igrišču ob naši dvorani, nekega dne in z uvrstitvijo v državno ligo takrat slovensko, glej ga zlomka rokometašice se niso več metale po betonu temveč so prešle v dvorano na Galjevici.  Kar naenkrat , tudi dvorana na Galjevici ni zadoščala , pa se je šlo na Kodeljevo, pa sedaj Stožice ... !  Stare slike nam kažejo, kako so košarko igrali pred sedanjo dvorano Tivoli!
Kaj je te ljudi motilo, da se niso še naprej sončili ob igranju košarke ali rokometa , le kaj ?
Tisto kar moti vse vas balinarje , ko sije premočno sonce , ko piha veter ali seveda največkrat ko pada dež??? Vremenski pogoji!
Kje  imajo ekipe enake možnosti igranja ? V zaprtem prostoru imenovanih DVORANA !

Spomnim se tudi čudovitih turnirjev na Krimu, ko se je golaž kuhal že na parkingu,  pekli so se čevapčiči , ''goveja'' muzka je sekala  od povsod pa ulala na ves glas, seveda bilo je lepo pestro in vsi so se zabavali!  
Odlično!
Odlično za turnir katerega edini cilj je bil s prodano pijačo in hrano ter prodanim srečolovom napolniti klubsko blagajno!
če pa pogledamo iz športne plati pe verjemite ni bilo neke vrhunske kvalitete!

V marsičem se strinjam z Bogdanom in Sašom, se pa nikakor ne morem, da je umiranje slovenskega  balinanja posledica igranja super lige  v zimskem času.

Če bi do tega umiranja že prišlo, sicer ne bo, bo le zaradi 80% rekreativcev ki ''demokratično'' odločajo v imenu 20% balinarjev športnikov  !

Sašo oprosti samo moram omeniti, da imajo Francozi z 60 mio prebivalcev in ob dejstvu, da spoštujejo balinanje kot šport ne kot veselice, (predvsem tisti ki dajejo denar), lahko rečemo, da je dežela balinanja, no in ti isti francozi imajo okoli 55 državnih ligašev, mi slovenci pa ob dveh milijonih prebivalcev ob dejstvu, da vsak drugi misli, da je balinanje 'pijanski - gostilniški '' šport celo 46 državnih ligašev če sem prav preštel. Ali ni to milo rečeno vsaj prepotentno?
Ob tem pa še celo plejado območnih lig in klubov v njih.
pa ni probelm v kvantiteti, nasprotno meni je celo pohvalno, samo ali je res vse to športno balinanje???

Premislita o tem

Bogdan, si pa z svojo idejo u bistvu nakazal na rešitev ''problema'' Smeško Vendar ne ekipe, ki imajo denar, temveč ekipe ki imajo pogoje!

Sašo, tebi pa samo to , se strinjam da se ne primerjajmo z ... ... ... kr ošpice fašm ko poslušam to, vendar drug problem je pa ko hočemo ob neki že upeljani stvari,  ki super laufa izzumiti toplo vodo. saj ni greh malo ''preplonkati'' od sosedov, samo dajmo tisto kar je dobro ! Smeško

Drugič nadaljujem kosilo vabi:)
« Zadnje urejanje: 18.oktober 2013ob 07:12 od Mixa » Prijavljen
Sandi Kofol
član
**

Ogled Profila
« Odgovori #9 dne:: 16.oktober 2013ob 14:01 »

Zarjan,
Zdaj pa ne vem ali mene že počasi zapušča spomin ali tebe. Res je, da sem Goriška brda zapustil en dan pred koncem turnirja, ker sem imel službene obveznosti, se pa zelo dobro spomnim, da sem ob slovesu s tabo in Zvezdanom (vsakemu posebej) podal zahvalo za organizacijo in vas pohvalil. Še več, že tekom dveh dni, ko sem bil prisoten, sem večkrat pohvalil vaše delo.
Ali pa sem mogoče narobe razumel tvoje pisanje in si ti mislil, da ni bilo javne pohvale na internetni strani ali bi si želel uradni dopis z zahvalo po pošti z mojim podpisom in žigom?
Prijavljen

Sandi
Zarjan
balinarski navdušenec
Objave: 132

Ogled Profila Email
« Odgovori #10 dne:: 16.oktober 2013ob 18:38 »

Še enkrat lep pozdrav. Želim le na kratko obrazložiti moje pisanje, predvsem tebi spoštovani predsednik, s katerim sem želel povedati nekaj drugega. Pisal sem o konstruktivnosti, mogoče sem se pa nekoliko slabo izrazil. Bom sedaj poizkusil napisati boj jasno. Ne gra se toliko za pohvalo ali grajo, ki naj bi jo BZS poslala klubu organizatorju. Mislim, da ne bi bilo slabo, če bi s strani BZS-ja dobili dopis v katerem bi bil kratek opis, bolje rečeno ocena,  dobrih stavari kot morebitnih napak bolj iz stališča nabiranja izkušenj za organizacijo tovrstnih prireditev. Mislim, da marsikateremu klubu bi bile to koristne informacije. Pa še nekaj, da si meni i Zvezdanu podal zahvalo, drži, vendar nisva samo jaz in Zvezdan zaslužna za to. Če dobiš pismeno oceno jo lahko obesiš na klubski stenčas, kjer to vsi preberejo in zdi se mi to pozitivna gesta.

Lp Zarjan
Prijavljen
Jež
balinarski navdušenec

Ogled Profila
« Odgovori #11 dne:: 17.oktober 2013ob 12:22 »

Tisto kar moti vse vas balinarje , ko sije premočno sonce , ko piha veter ali seveda največkrat ko pada dež??? Vremenski pogoji!
Kje  imajo ekipe enake možnosti igranja ? V zaprtem prostoru imenovanih DVORANA !

Spomnim se tudi čudovitih turnirjev na Krimu, ko se je golaž kuhal že na parkingu,  pekli so se čevapčiči , ''goveja'' muzka je sekala  od povsod pa ulala na ves glas, seveda bilo je lepo pestro in vsi so se zabavali! 
Odlično!
Odlično za turnir katerega edini cilj je bil s prodano pijačo in hrano ter prodanim srečolovom napolniti klubsko blagajno!
če pa pogledamo iz športne plati pe verjemite ni bilo neke vrhunske kvalitete!

sonce, veter, dež,...že streha je zadosti. Glede pogojev v dvoranah. Redke, res zelo redke so bile tekme, ki so se odigrale v dvoranah, kjer je bila temperatura spodobna, da si z lahkoto igral v kratkih hlačah in majci, če nisi teku. Ponavadi je premrzlo, ker pač vsi šparajo s kurjavo, ker je to prekleto draga reč. Bodimo pošteni in to priznajmo ter priznajmo, da tudi to niso optimalni pogoji.

Čemu pa so turnirji namenjeni? Druženju s prijatelji iz balinarskih krogov, dobri hrani in pijači. Rezultati bi morali na turnirjih biti sekundarnega pomena. Se pa ponavadi nekatere ekipe samo za turnir pojačajo z reprezentanti oziroma z najboljšimi SLO igralci. A to pa je smisel turnirjev? Zame osebno ne in še vedno trdim, da mora biti turnir družabni dogodek.

Pa še za konec. Ni mi še nihče odgovoril kje bo EP 2014? Sem te dni od Sandija prvič slišal, da pri nas, vendar kraj dogodka me zanima.
Prijavljen
Sandi Kofol
član
**

Ogled Profila
« Odgovori #12 dne:: 17.oktober 2013ob 13:35 »

Najverjetneje Koper, konec septembra.
Lp
Prijavljen

Sandi
Sandi Kofol
član
**

Ogled Profila
« Odgovori #13 dne:: 17.oktober 2013ob 13:44 »

Zarjan,
Ja, kar se tiče formalnih dopisov sem res bolj švoh, podobno kot kar se tiče udeleževanja ceremonialnih zadev (obletnice, otvoritve, podelitve...).
Kar se feedbacka tiče mi je bolj blizu ustno podajanje, seveda s pričakovanjem, da bo šlo to naprej do vseh zaslužnih za uspešno opravljeno zadevo.
Mislim da sem pa tudi na sami otvoritvi podal zahvalo in pohvale vsem zaslužnim, ki so bili takrat tudi prisotni. Vse kar sem rekel, sem tudi resno mislil. Ni šlo za lepobesedenje funkcionarja, ki govori floskule, ker jih mora. Nimam se za takega tipa.
Lp
P.s. Pa mislim, da me ni treba naslavljati s "spoštovani predsednik", je čisto OK "Sandi", ker mislim, da je bolje, da smo na "ti", ker se s tem izognemo nepotrebni distanci. Bomo tako več skupaj dosegli in presegli čisto normalne konflikte, ki se pojavijo med ljudmi in so celo dobrodošli, saj so gonilo razvoja.
Prijavljen

Sandi
Mixa
ekspert

Ogled Profila
« Odgovori #14 dne:: 17.oktober 2013ob 14:17 »

Bogdan seveda, tudi s tem se strinjam. Temu namenu služijo ti turnirji, družabni dogodek, !
Ne sprejmeš pa mojega razmišljanja, ki pelje v smer ohranitve kvalitete in športnega balinanja!
Tudi vrhunska balinarska tekma je in mora biti družabni dogodek, vendar se ve, kako se na tem dogodku  obnašajo gledalci, kako se navija, kako se sodi in kaj naj bi pokazali tekmovalci!
Praviš da zadostuje pokrito balinišče??? Pri izgradnji smo šli tudi skozi to fazo, ko je bilo balinišče samo pokrito i in verjemi, pihalo je bolj kot prej ko ni bilo strehe  ob stranskem dežju smo bili pa tudi isto mokri, da o mrazu ne govorim Smeško
Uprašaj malo naše ''italijane'' ali se tam na tekmi dela veselica ali so to resne tekme kjer vsak zgoraj navedeni udeleženec opravlja svoj del  dela na drzžabnem dogotku, Če se bi obnašali naši fantje kot na turnirju, jih italijani ne bi dolgo gledali tam!
pa ne sedaj  pisat v smeri da tam fanteje vedo za kaj  igrajo, ali to pomeni ,da se potem tukaj iz istega športa lahko delamo norca Huh
pa brez zamere tako razmišljam ker se nikoli ne bom delal norca iz stvari, za katero sem se odločil, da se ukvarjam z njo! Smeško

Sicer pa, ali samo v sloveniji igramo super ligo pozimi?Huh  Huh
Prijavljen
Strani: [1] 2
  Natisni  

Pojdi na: